Infolinka:
   0944 500 666
Váš nákupný košík je prázdny

Parkour a Workout

Čo je Parkour?
Parkour je forma fyzickej aktivity založenej na efektívnom, užitočnom a bezpečnom pohybe s použitím vlastného tela. V praxi človek, ktorý praktizuje parkour - tzv. Traceur (čítaj traser) - skáče cez steny a bariéry, šplhá sa po stenách a taktiež skáče medzi prekážkami.
Od nepamäti sa ľudstvo snažilo zlepšiť svoj pohyb, ale názov "parkour", ktorý je dnes známy na každom kontinente, vytvoril v 80. rokoch minulého storočia francúz David Belle, ktorý bol fascinovaný svojím otcom. Ten ako vojak vo Vietname, a potom hasič v elitnej jednotke Sapeurs Pompiers vyvinul účinné techniky pohybu v ťažkých podmienkach. Raz, keď sa David vracal zo školy domov uvidel dve steny. Snažil sa preskočiť z jednej na druhú. Prvé pokusy boli neúspešné, ale nielenže neodradili teenagera, dokonca ho motivovali k tomu, aby vykonával podobné skoky na iných miestach a aj v náročnejších podmienkach. Týmto spôsobom Parkour vstúpil do miest a je teraz atraktívny po celom svete.
 
Čo je Street workout?
Street workout je športová aktivita vykonávaná vonku pod holým nebom. Vznikla v New Yorku, kde v chudobných štvrtiach nemali možnosti návštevy posilňovní a hľadali sa iné spôsoby cvičenia. Cvičenie, ktoré poznáme z drahých posilňovní sa v zjednodušenej forme prevádza v parkoch, na ulici, alebo ihriskách. Stačia Vám k tomu preliezky, hrazdy a lavičky. V tomto prípade ako záťaž využívame „iba“ váhu vlastného tela. Samotný tréningový sa skladá z klikov, zhybov, príťahov, skokov alebo drepov. Je vhodný pre všetky vekové kategórie. Záľubu v ňom isto najdu muži, ženy, amatérsky, ale aj profi športovci.  Dokážete precvičiť celé telo na základe jednoduchých cvičení.

 Parkour a Street workout nie je iba šport, je to životný štýl.

OFICIÁLNE
ZASTÚPENIE

HLAVNÝ
PARTNER
PLATBA
NA DOBIERKU
PLATBA
KARTOU
DORUČENIE
KURIÉROM


OSOBNÝ
ODBER